Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Subfundusz Skarbiec-III Filar najlepszym funduszem stabilnego wzrostu w 2014r

2015-03-23


Złoty Portfel dla Tomasza Piotrowskiego

Subfundusz Skarbiec-III Filar najlepszym funduszem stabilnego wzrostu w 2014r !


19 marca br na dorocznej Gali “Byki i Niedźwiedzie” Gazeta Giełdy i Inwestorów “Parkiet” uhonorowała najlepsze spółki, instytucje, menedżerów oraz zarządzających. Jednym z Laureatów został Subfundusz Skarbiec-III Filar a wraz z nim zarządzający funduszem Tomasz Piotrowski.

Tomasz Piotrowski zarządzający funduszem
Fundusz swój wynik zawdzięcza przede wszystkim relatywnie wysokiej alokacji w spółki średnie i duże, w tym powszechnie nielubiany sektor energetyczny czy wybrane spółki przemysłowe. Unikaliśmy raczej spółek mniejszych, szczególnie takich, które z jednej strony miały za sobą fantastyczny poprzedni rok, a z drugiej strony takich, w których brakowało katalizatorów do wzrostów. Dodatkowo pozytywnie zadziałał komponent zagraniczny, w którym poszukujemy ekspozycji niedostępnej przez spółki krajowe. To o tyle istotne, bo alokację zagraniczną można uzyskać poprzez kontrakty terminowe na indeksy czy ETF-y, otrzymując de facto ekspozycję na cały rynek, bądź też poprzez szczegółową analizę i selekcję spółek, otrzymując ekspozycję na tzw. tematyki inwestycyjne. W tym Funduszu stosujemy drugą koncepcję, koncentrując się na spółkach posiadających strukturalne przewagi konkurencyjne przez unikalne kompetencje i produkty. Należy również podkreślić pozytywną kontrybucję segmentu instrumentów dłużnych, którego „długa” charakterystyka i nacisk na bezpieczeństwo wypłacalności i płynności rozumiane przez przewagę papierów skarbowych pozwoliły uzyskać bardzo dobre zachowanie się tej części portfela. Podsumowując, trzymaliśmy się konsekwentnie naszej długoterminowej strategii fundamentalnej, która nie sprowadza się w tym przypadku do kupowania najniżej wycenianych spółek ale raczej do szukania atrakcyjnie wycenianego wzrostu, a mniejszy nacisk przykładając do gry krótkoterminową alokacją.

Więcej informacji o Subfunduszu Skarbiec-III Filar