Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Skarbiec TFI - kolejny rekordowy miesiąc

2013-06-13


Sprzedaż netto funduszy oraz subfunduszy zarządzanych przez Skarbiec TFI SA przekroczyła w maju 144 mln zł, co od początku 2013r. daje wynik ponad 395 mln zł.

Ponad 68 mln zł napłynęło do funduszy akcyjnych zarządzanych przez Skarbiec TFI SA. Wśród nich najwięcej aktywów zgromadził Subfundusz Skarbiec-Spółek Wzrostowych, który od dłuższego czasu cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Tylko w miesiącu maju br. Subfundusz pozyskał aż 44,64 mln zł nowych aktywów, osiągając na koniec maja 2013r. roczną stopę zwrotu na poziomie +36,91%. Strategię tego Subfunduszu oraz jakość zarządzania doceniają nie tylko inwestorzy, lecz również niezależne media. W maju br. Analizy Online przyznały Subfunduszowi Skarbiec-Spółek Wzrostowych rating na poziomie 5 gwiazdek, uznając go jednocześnie za „jeden z najciekawszych funduszy akcyjnych na polskim rynku”. Podobnie wyróżniony został Subfundusz Skarbiec-Małych i Średnich Spółek, któremu Analizy Online zwiększyły rating z 3 gwiazdek na 4 (roczna stopa zwrotu na dzień 31.05.2013r. to +27,71%).

Fundusze dłużne zgromadziły w tym czasie aktywa przekraczające 75 mln zł. Tu zdecydowanym liderem pozostaje Subfundusz Skarbiec-Lokacyjny, uzyskując wynik ponad 31 mln zł przy rocznej stopie zwrotu +13,11% (stan na dzień 31.05.2013r.). Drugim pod względem napływów jest Subfundusz Instrumentów Dłużnych Skarbiec-Obligacja (ponad 17 mln zł przy rocznej stopie zwrotu, na koniec maja 2013r., +11,31%).

Po raz kolejny pragnę powtórzyć, że wyniki inwestycyjne jakie osiągają fundusze zarządzane przez nasze TFI w ostatnim czasie oraz co za tym idzie również znakomite wyniki sprzedaży są potwierdzeniem słuszności zmian, które były wprowadzane w naszym TFI przez ostatnie lata. Zmiana procesu inwestycyjnego, zespół profesjonalnych i kompetentnych osób oraz doskonała współpraca z zewnętrzną siecią dystrybucji to gwarancja naszego sukcesu – powiedział Marek Rybiec, prezes zarządu Skarbiec TFI SA.