Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Ponad 12 mln zł w drugiej emisji Skarbiec-SMARTFIZ.

2013-03-04


Sukcesem zakończyła się druga emisja nowego Funduszu Skarbiec TFI, Skarbiec-SMARTFIZ Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Certyfikaty inwestycyjne serii B przydzielono w dniu 28 lutego 2013r. za łączną wartość ponad 12 mln zł.
   
Szybki mobilny Internet zmienia nasze życie. Telefony komórkowe i smartfony przesyłają coraz więcej danych. Jeszcze trzy lata temu telefon komórkowy służył głównie do rozmawiania, dziś transmisja głosu to tylko jedna czwarta wszystkich przesyłanych danych – reszta to Internet. Rośnie rola centrów danych, które w coraz większym stopniu przejmują rolę komputerów osobistych. SMARTFIZ inwestuje w akcje spółek które, według naszej oceny, będą beneficjentami tych trendów. Kupujemy akcje spółek posiadających te technologie i kompetencje. Nie interesują nas mury i maszyny; chcemy mieć udziały zwłaszcza w tych przedsiębiorstwach, które zajmują się technologią, a nie produkcją. Stawiamy na te spółki, które są liderami na swoich rynkach, działające przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej oraz korzystające z trwających zmian technologicznych – powiedział Adam Łukojć, zarządzający Skarbiec TFI.

Zgromadzone aktywa Fundusz będzie alokował przede wszystkim w spółki z branży technologicznej, czyli spółki producentów urządzeń mobilnych oraz typu smart, producentów i dostawców komponentów do produkcji urządzeń komunikacji mobilnej, dostawców rozwiązań umożliwiających cloud computing czy spółki kooperujące i rozwijające się wraz z rynkiem technologicznym (oprogramowanie, sieci, magazyny danych). Aktywa Funduszu, inwestowane w instrumenty denominowane w walutach, będą zabezpieczone przed ryzykiem kursowym poprzez wykorzystanie terminowych transakcji walutowych FX swap. Ponadto, SMARTFIZ to transparentna polityka inwestycyjna oraz niskie koszty nabycia i zarządzania.