Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Rekordowa sprzedaż funduszy Skarbiec TFI w 2012 r.

2013-01-14


Ponad 634 mln zł wyniosła sprzedaż netto funduszy i subfunduszy zarządzanych przez Skarbiec TFI w 2012 roku, co było najlepszym wynikiem od czasów ostatniej hossy. Fundusze Skarbiec TFI osiągnęły znakomite wyniki inwestycyjne plasując się w czołówkach rankingów, we wszystkich kategoriach.

Sprzedaż Funduszy Inwestycyjnych Otwartych Skarbiec TFI na koniec 2012r. przekroczyła 439 mln zł, a Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych inwestujących w aktywa finansowe 195 mln zł. Rok 2012 był niewątpliwie rokiem funduszy dłużnych, które zanotowały ponadprzeciętne stopy zwrotu, co zaowocowało napływami nowych aktywów. Liderami napływów w tej grupie pozostają:
  • Subfundusz Skarbiec-Depozytowy (sprzedaż netto +211 mln zł), który na koniec roku osiągnął stopę zwrotu na poziomie 12%
  • Subfundusz Skarbiec-Obligacja (sprzedaż netto +195 mln zł) z roczną stopą zwrotu 12,9% oraz 
  • Subfundusz Skarbiec-Lokacyjny (sprzedaż netto +109 mln zł) z wynikiem 15,4%.

Wraz z końcem roku, wzrosło również zainteresowanie funduszami akcyjnymi, które przyniosły swoim uczestnikom dawno niespotykane stopy zwrotu. Wśród nich Subfundusz Skarbiec-Spółek Wzrostowych, z roczną stopą zwrotu na poziomie 36,6%, był jednym z najlepszych funduszy na rynku. Tak dobry wynik został osiągnięty dzięki konsekwentnemu stosowaniu strategii polegającej na inwestowaniu w akcje spółek wyróżniających się na tle rynku pod względem potencjału przychodów i zysków. Dodatkowo, na uwagę zasługuje także jeden z najstarszych Subfunduszy w historii Skarbiec TFI, Subfundusz Akcji Skarbiec-Akcja, z rocznym wynikiem 26%.

W 2012 roku nasze Towarzystwo obchodziło swoje 15-lecie, a takie wyniki to najlepszy prezent dla naszych Klientów. Są również dowodem słuszności zmian, jakie wprowadziliśmy w Skarbcu ponad rok temu. Przebudowaliśmy proces inwestycyjny, stawiając na zespołowe zarządzanie, jak widać skutecznie. Zgrany i kompetentny zespół naszych pracowników oraz doskonała współpraca z siecią dystrybucji to gwarancja sukcesu – powiedział Marek Rybiec, Prezes Zarządu Skarbiec TFI.