Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Rusza nowy produkt Skarbiec - Konto Emerytalne

2012-12-10


Skarbiec Konto Emerytalne to innowacyjne rozwiązanie gwarantujące wykorzystanie ulg podatkowych związanych z oszczędzaniem w ramach IKE i IKZE. Produkt dostępny jest w ramach portalu skarbiec24.pl.      

Konto Emerytalne Skarbiec to trzy produkty oszczędnościowe połączone w jeden Program - Indywidualne Konto Emerytalne (IKE-Skarbiec), Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE-Skarbiec) i plan systematycznego oszczędzania (PSO-Skarbiec). Uczestnik decydując się na oszczędzanie w ramach PE, podpisuje tylko jedną umowę umożliwiającą oszczędzanie na emeryturę zarówno w IKE-Skarbiec, jak w IKZE-Skarbiec.

Uczestnik sam decyduje jaka część wpłacanej kwoty alokowana jest na IKE i IKZE, a w przypadku wykorzystania w ciągu roku ustawowych limitów na każdy z produktów, nadwyżka automatycznie przekazywana jest na plan systematycznego oszczędzania.  

Takie rozwiązanie gwarantuje wykorzystanie ulg podatkowych które niosą za sobą produkty IKE (właściciele IKE nie płacą 19% podatku od dochodów kapitałowych) i IKZE (wpłaty na IKZE są odpisywane od podstawy opodatkowania podatkiem PIT), jak i efektywne lokowanie nadwyżek w ramach planu systematycznego oszczędzania w PSO-Skarbiec.  

Konto Emerytalne Skarbiec to jedyny na rynku produkt tego typu oferowany online. Wystarczy wejść na www.skarbiec24.pl, wybrać produkt oraz strategię inwestowania i dokonać przelewu, by w ciągu 10 minut, bez wychodzenia z domu i wypełniania wielu dokumentów, zacząć oszczędzać na emeryturę.