Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Rekordowa sprzedaż funduszy Skarbiec TFI SA.

2012-08-09


142 mln złotych nowych aktywów wpłynęło do funduszy i subfunduszy zarządzanych przez Skarbiec TFI SA. To rekord i niepodważalnie najlepszy wynik od ponad 5 lat. 
 
Największy udział w rekordowym saldzie nabyć i odkupień miały fundusze dłużne, a w szczególności Subfundusz Skarbiec-Obligacja, którego sprzedaż netto w lipcu wyniosła aż +51,05 mln zł, Subfundusz Skarbiec-Depozytowy ze sprzedażą netto +46,95 oraz Fundusz Skarbiec-Obligacyjny FIZ ze sprzedażą netto +39 mln złotych.

Cieszymy się, że pomimo niepewności na rynkach, z jakimi mieliśmy ostatnio do czynienia, nasze fundusze spotkały się z aż tak dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Na osiągnięty wynik wpływ miały nie tylko ponadprzeciętne stopy zwrotu, osiągane ostatnio przez nasze fundusze, lecz również ciężka praca zespołu wsparcia sprzedaży oraz doskonała współpraca z zewnętrznymi sieciami dystrybucji. Ponad 142 mln zł to niekwestionowany rekord i takich sukcesów życzymy sobie więcej – powiedział Piotr Bieńkuński, członek zarządu Skarbiec TFI SA.