Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Marek Rybiec Prezesem Zarządu Skarbiec TFI SA.

2012-07-02


Marek Rybiec Prezesem Zarządu Skarbiec TFI SA.

W związku z zakończeniem się w dniu 07 maja 2012r. drugiej kadencji Bogusława Grabowskiego na stanowisku Prezesa Zarządu Skarbiec TFI S.A., Rada Nadzorcza powołała na to stanowisko z dniem 01 lipca br, Marka Rybca na kolejną, 3 letnią kadencję.

Bogusław Grabowski pozostaje na stanowisku Prezesa Zarządu Skarbiec Holding sp. z o.o. (wcześniej Skarbiec Asset Management Holding SA), który jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI SA.

Marek Rybiec jest absolwentem Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie Inwestycji Kapitałowych, Zarządzania i Marketingu oraz Rynku Funduszy Inwestycyjnych.

Karierę zawodową rozpoczął w Biurze Maklerskim należącym do WBK S.A., a następnie w departamencie sprzedaży WBK AIB TFI S.A. W latach 2000-2007 pracował w PKO/CREDIT SUISSE TFI S.A. (obecnie PKO TFI S.A.), w Departamencie Sprzedaży i Marketingu, gdzie zajmował stanowiska Managera ds. Sprzedaży, z-cy Dyrektora ds. Sprzedaży, Dyrektora ds. Sprzedaży oraz Dyrektora Sprzedaży i Marketingu pełniącego funkcję Dyrektora Zarządzającego. Na swoim koncie ma projekty związane z dystrybucją produktów finansowych, budowaniem struktur sprzedażowych, tworzeniem kampanii marketingowych produktów finansowych, edukacją inwestorów oraz kadry sprzedażowej w zakresie rynków kapitałowych.

W lipcu 2007r. rozpoczął pracę w BRE Wealth Management S.A na stanowisku Dyrektora Departamentu Zarządzania Relacjami Klientów, gdzie w grudniu 2007r. został powołany do zarządu spółki. Od stycznia 2008r., dodatkowo odpowiadał za relacje z Klientami i tworzenie oferty BRE Private Banking&Wealth Management na stanowisku z-cy Dyrektora Departamentu Obsługi Klientów Prywatnych.

Od grudnia 2008r. do czerwca 2012r. pracował w Domu Inwestycyjnym Xelion (wcześniej: Xelion. Doradcy Finansowi), gdzie pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Zarządzania Siecią Sprzedaży oraz Członka Zarządu, a później Wiceprezesa Zarządu.