Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Zespół zarządzający SKARBIEC TFI silniejszy

2012-01-04


Wraz z dniem 01 stycznia 2012 r. do zespołu zarządzających SKARBIEC TFI dołączyły dwie nowe osoby: Adam Łukojć, który wzmocnił zespół akcji oraz Fryderyk Krawczyk, który zasilił zespół papierów dłużnych. Tym samym zakończył się proces przebudowy zespołu zarządzających i analityków oraz samego procesu inwestycyjnego, zapoczątkowany w lipcu 2011 r. wraz z powołaniem na stanowisko Dyrektora Inwestycyjnego oraz Członka Zarządu SKARBIEC TFI Pani Ludmiły Falak-Cyniak.

Cieszę się, że nasz zespół zarządzających i analityków został wzmocniony o dwie nowe osoby. Jak wiemy, oferta produktowa SKARBIEC TFI jest bardzo bogata, a sam proces zarządzania nie jest łatwy i wymaga nie tylko czasu, lecz przede wszystkim wnikliwej analizy. Osoby, które dołączyły do nas w ostatnim czasie, poza sukcesami w zarządzaniu aktywami posiadają również cenne doświadczenia analityczne. Dlatego też jestem głęboko przekonana, że wprowadzone zmiany przełożą się na wzrost efektywności zarządzania, a co za tym idzie na satysfakcję naszych Klientów – powiedziała Ludmiła Falak-Cyniak, Członek Zarządu i Dyrektor Inwestycyjny SKARBIEC TFI S.A.

 
Adam Łukojć jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, na kierunku Finanse i Bankowość. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako Konsultant AMB Consulting, a następnie na stanowisku Doradcy Inwestycyjnego w Domu Inwestycyjnym „Nehrebetius” S.A. Od 2007r. pracował w Credit Suisse Asset Management (Polska) S.A., początkowo na stanowisku Doradcy Inwestycyjnego, a następnie jako Zarządzający Portfelem.

Posiada tytuły Chartered Financial Analyst (CFA), Chartered Alternative Investments Analyst (CAIA), Professional Risk Manager (PRM) oraz licencję doradcy inwestycyjnego (nr 229). 
Fryderyk Krawczyk ukończył Wydział Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Primm Valley Resorts w Las Vegas, a następnie w BRE Bank S.A. i PKO BP S.A. Od 2006r. pracował w KBC TFI S.A. jako Dealer Rynku Papierów Dłużnych, Dyrektor Biura Realizacji Transakcji, a od 2008r. jako Zarządzający portfelami.

Ukończył liczne szkolenia z analizy, wyceny oraz zarządzania ryzykiem instrumentów rynku pieniężnego i dłużnego, instrumentów pochodnych oraz analizy technicznej.