Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Ponad 19,3 mld PLN aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec TFI w styczniu 2017

2017-02-06Skarbiec TFI – jedno z największych na polskim rynku towarzystw funduszy inwestycyjnych –  na koniec stycznia 2017 roku zarządzało aktywami netto o wartości ponad19,3 mld PLN.

Aktywa funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych zarządzanych przez Skarbiec TFI na koniec stycznia b.r. wyniosły 1585,7 mln PLN, co oznacza wzrost o 5,5% w porównaniu z końcem grudnia 2016 roku.

Aktywa funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych zarządzanych przez Skarbiec TFI na koniec stycznia b.r. wyniosły 1664,8 mln PLN (+1,9% m/m).

– Rok 2017 zaczął się dla inwestorów pomyślnie – główne indeksy światowych giełd zyskiwały, a pozytywne impulsy wywołały falę entuzjazmu na GPW. Dobre nastroje rynkowe odzwierciedlają wzrosty aktywów funduszy finansowych zarządzanych przez Skarbiec TFI.Warto szczególnie zwrócić uwagę na aktywa funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych, które wzrosły w styczniu br. w porównaniu do wartości na koniec grudnia 2016 r. aż o 5,5% i sięgnęły blisko 1586 mln PLN. Wzrosty na GPW wpłynęły dodatnio na aktywa funduszy akcyjnych i mieszanych – Skarbiec Akcja zyskał w styczniu 39 mln PLN a Skarbiec Małych i Średnich spółek10 mln PLN. Rosnące aktywa są pochodną zarówno napływów środków od Klientów, jak i dobrychwyników inwestycyjnych tych funduszy. Kolejny miesiąc z rzędu bardzo dobrze zachowywały się także nasze fundusze alternatywne i absolute return, których aktywa wzrosły o 40 mln PLN i sięgnęły w styczniu 705 mln PLN. Aktywa funduszy Skarbiec Multiasset FIZ i Skarbiec ARGO FIZ,inwestujących zgodnie ze strategią global macro, za którą odpowiadają Tomasz Stadnik oraz Łukasz Stelmasiak, wzrosły odpowiednio o 16 mln PLN, do 165 mln PLN i o 22 mln PLN do 102 mln PLN. W lutym oczekujemy kontynuacji dobrej passy na rynkach akcji i napływu środków do funduszy akcyjnych.– mówi Marek Rybiec, prezes zarządu Skarbiec Holding S.A.