Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

15,8 mld zł aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec TFI w październiku

2016-11-07


Skarbiec TFI – jedno z największych na polskim rynku towarzystw funduszy inwestycyjnych –  na koniec października 2016 roku zarządzało aktywami netto o wartości blisko 15,8 mld zł.

Aktywa funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych zarządzanych przez Skarbiec TFI na koniec października b.r. wyniosły 1445 mln zł.

Aktywa funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych zarządzanych przez Skarbiec TFI na koniec października b.r. wyniosły 1675 mln zł.

– Po bardzo dobrym wrześniu, październik przyniósł niższe przyrosty aktywów funduszy detalicznych, ale również można określić ten miesiąc jako udany ze względu na napływy do funduszy absolute return. Na koniec października aktywa funduszy detalicznych wyniosły 3,1 mld zł i był to poziom wyższy o 214 mln zł od poziomu aktywów z końca 1 półrocza 2016. Ze względu na wymagającą sytuację, jaka utrzymuje się na rynku od kilku kwartałów, naszym priorytetem pozostaje rozwój oferty funduszy typu absolute return, w tym strategii global macro – pod tym kątem wzmacnialiśmy ostatnio zespół naszych specjalistów. I to właśnie fundusze z tej grupy cieszyły się największym zainteresowaniem naszych Klientów w październiku - 33 mln PLN nowych środków Klienci wpłacili do Multiasset FIZ, 12 mln PLN do Absolute Return Globalnych Obligacji FIZ  mówi Marek Rybiec, prezes zarządu Skarbiec Holding S.A.