Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Skarbiec TFI notuje wzrost aktywów funduszy we wrześniu

2016-10-06


Skarbiec TFI – jedno z największych na polskim rynku towarzystw funduszy inwestycyjnych –  na koniec września 2016 roku zarządzało aktywami netto o wartości ponad 16,2 mld PLN.

Aktywa funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych zarządzanych przez Skarbiec TFI na koniec września b.r. wyniosły 1452 mln PLN, co oznacza wzrost o 1% m/m.

 
Aktywa funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych zarządzanych przez Skarbiec TFI na koniec września b.r. wyniosły prawie 1668 mln PLN, co oznacza wzrost o 6% m/m.


 
– Za nami bardzo dobry miesiąc. Cieszymy się z istotnego wzrostu aktywów funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych zarządzanych przez Skarbiec TFI, które na koniec września sięgnęły blisko 1,7 mld PLN. Powodem do zadowolenia pozostaje również wzrost aktywów wysokomarżowych, generujących średnio trzykrotnie wyższe przychody od aktywów niskomarżowych. Wśród naszych Klientów szczególnie dużym zainteresowaniem cieszył się w ubiegłym miesiącu fundusz Skarbiec Multiasset FIZ, do którego wpłynęło 30 mln zł oraz subfundusze Skarbiec Kasa i Skarbiec Obligacja, które pozyskały odpowiednio 41 i 27 mln PLN. Warto podkreślić ponadprzeciętne stopy zwrotu, jakie udało nam się wypracować w trzecim kwartale. Wśród naszych funduszy najwyższe stopy zwrotu osiągnęły w tym czasie fundusze Skarbiec Małych i Średnich Spółek (+ 15,2%), Skarbiec SMARTFIZ FIZ (+13,9%) oraz Skarbiec Market Opportunities (+13,1%). Ponadto, bardzo dobre wyniki wypracowane w trzecim kwartale pozwoliły nam na pobranie success fee – mówi Marek Rybiec, prezes zarządu Skarbiec Holding S.A.