Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Wzrost aktywów funduszy zarządzanych przez Skarbiec TFI w styczniu 2016r.

2016-02-09


Na koniec stycznia 2016 r. wartość aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec TFI, jednego z największych na polskim rynku Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, wyniosła 14,9 mld zł i była wyższa w porównaniu do wartości aktywów na koniec grudnia 2015 roku (14,4 mld zł).


Na koniec stycznia 2016r.:
  • aktywa funduszy finansowych i niefinansowych skierowanych do szerokiego grona inwestorów zarządzanych przez Skarbiec TFI wyniosły 2 980 mln i spadły o 111 mln w porównaniu do końca grudnia 2015r. (spadek o 3,6%), w tym
  • aktywa funduszy akcyjnych, mieszanych i alternatywnych zarządzanych przez Skarbiec TFI wyniosły 1 360 mln zł i spadły o 147 mln zł w porównaniu do wartości aktywów funduszy akcyjnych na koniec grudnia 2015r. (spadek o 9,8%)
  • aktywa funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych zarządzanych przez Skarbiec TFI wyniosły 1 619 mln zł i wzrosły o 35 mln zł w porównaniu do końca grudnia 2015r. (wzrost o 2,2%)

„Spadek aktywów funduszy finansowych w styczniu był głównie efektem zmiany wartości zarządzanych aktywów. Początek roku okazał się dla  światowych giełd trudnym okresem i utrzymująca się zwiększona zmienność skłoniła inwestorów do poszukiwania alternatywnych form inwestowania.  W naszych oczekiwaniach rynkowych, bardzo realnie braliśmy pod uwagę możliwość wystąpienia takiego scenariusza, stąd dołączyliśmy w styczniu do oferty nowe strategie.
Pierwsza z nich to fundusz typu target return Skarbiec na 5 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z gwarancją rentowności lokat funduszu na poziomie 6,75% i kosztach na maksymalnym poziomie 1,75% a druga to fundusz absolutnej stopy zwrotu Skarbiec Magna Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, który jest wspólną propozycją przygotowaną wraz z naszym partnerem J.P. Morgan Asset Management.
Dzisiaj z zadowoleniem możemy powiedzieć, że nasze nowe propozycje spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. W styczniowych emisjach do naszych funduszy zamkniętych Uczestnicy wpłacili ponad 43 mln zł nowych środków.“


Łukasz Kędzior, Członek Zarządu Skarbiec Holding S.A.Pobierz w wersji PDF