Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Fundusze Skarbiec TFI zanotowały wzrost aktywów w grudniu 2015r.

2016-01-11


Na koniec grudnia 2015 r. wartość aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec TFI – jednego z największych na polskim rynku Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, wyniosła 14,4 mld zł i była wyższa w porównaniu do wartości aktywów na koniec listopada 2015 roku (14,0 mld zł)

Na koniec grudnia 2015r.:

  • aktywa funduszy finansowych i niefinansowych skierowanych do szerokiego grona inwestorów zarządzanych przez Skarbiec TFI wyniosły 3 091 mln i wzrosły o 61 mln w porównaniu do końca listopada (wzrost o 2%).
  • aktywa funduszy akcyjnych, mieszanych i alternatywnych zarządzanych przez Skarbiec TFI wyniosły 1 507 mln zł i spadły o 63 mln zł w porównaniu do wartości aktywów funduszy akcyjnych na koniec listopada (spadek o 4%).
  • aktywa funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych zarządzanych przez Skarbiec TFI wyniosły 1 585 mln zł i wzrosły o 123 mln zł w porównaniu do końca listopada (wzrost o 8,4%).

W 2015 roku (styczeń-grudzień) aktywa funduszy finansowych i niefinansowych skierowanych do szerokiego grona inwestorów zarządzanych przez Skarbiec TFI spadły o 290 mln (spadek o 8,6%), natomiast aktywa funduszy akcyjnych, mieszanych i alternatywnych wzrosły o 178 mln (wzrost o 13,4%).
 
Postawiliśmy sobie na 2015 rok cel zwiększenia poziomu aktywów, w tym najważniejszy był dla nas przyrost aktywów w grupie funduszy akcyjnych, mieszanych oraz alternatywnych. W związku z dużymi wahaniami cen papierów dłużnych, szczególnie zagranicznych obligacji korporacyjnych nie utrzymaliśmy poziomu aktywów z początku 2015 roku, ale jednocześnie znacznie zwiększyliśmy aktywa funduszy w najważniejszej dla nas grupie aktywów obejmującej fundusze akcyjne, mieszane i alternatywne. Są to fundusze, które cechują się znacznie większym potencjałem zysku dla Klientów jak i wyższym poziomem wynagrodzenia dla TFI. To duży sukces bo druga połowa 2015 roku na rynkach akcyjnych była trudna. – mówi Łukasz Kędzior, członek zarządu Skarbiec Holding S.A.
Od wielu lat Skarbiec wyróżnia się atrakcyjną oraz innowacyjną ofertą w grupie funduszy akcyjnych i dłużnych. Od dwóch lat rozbudowujemy dodatkowo ofertę funduszy alternatywnych obejmującą również fundusze absolute return. Oceniam tę decyzję bardzo pozytywnie. Rozwiązania, które są w mniejszym stopniu powiązane z bazowymi rynkami finansowymi i które dostarczają Klientom atrakcyjne stopy zwrotu, cieszą się dużym uznaniem naszych Klientów. Jest to istotne szczególnie teraz, w okresie dużej zmienności na rynkach i w okresie niskiego oprocentowania lokat bankowych. Planujemy dalszy intensywny rozwój naszej oferty w obszarze funduszy alternatywnych i absolute return. W grudniu powołaliśmy do życia dwa nowe rozwiązania: Skarbiec MAGNA FIZ inwestujący w najlepsze fundusze absolute return zarządzane przez JPMorgan oraz Skarbiec na 5 FIZ, który będzie dążył do osiągnięcia rocznej stopy zwrotu na poziomie 5%. Oba fundusze spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych dystrybutorów. To nie jest koniec naszych pomysłów. -  mówi Marek Rybiec, prezes zarządu Skarbiec Holding S.A.